Rozhovory otištěné v novinách

ČARODĚJ V LÉČIVÉM DOMKU (2003)

Navštívili jsme Léčivý domek v Žebráce -  manželů Aleny a Ivana Píšových a položili jsme p. Píšovi několik otázek:

Tak předně – co v Léčivém domku nabízíte?

Krom toho, že zde dělám všeobecnou diagnózu, harmonizuji čakry a míchám léčivé rostliny na „míru“, jsme také jako čajovna - dá se u nás posedět u šálku kvalitního čaje, jichž máme na výběr přes 80 druhů. K tomu máme na výběr různé  doplňkové dárkové zboží převážně  z Indie, ale i knihy s duchovní tématikou, keramiku, vonné tyčky, éterické oleje, masti, kapky apod. Masti máme též vlastní výroby, neboť jsem i výrobce bylinné kosmetiky. Vyrábím Čarodějné mazání a Čaromast. Co nevidět by měli být hotové testy na další výrobky. Máme též internetové stránky, kde je možné si výrobky prohlédnout na adresách: lecitel.web.tiscali.cz,    lecivy.domecek.web.tiscali.cz,     cajovna.zebrak.web.tiscali.cz

Když jste zmínil své  masti, Čarodějné mazání jsem osobně vyzkoušel a jsem s ním velmi spokojen. Můžete nám říct na co všechno se dají Vaše masti použít?

Oba výrobky jsou především na svaly a klouby. Čarodějné mazání se dá navíc použít téměř na vše. Např. na různé problémy s pokožkou, na rány, na spáleniny, na bércové vředy, a především je vynikající na plísně a hemeroidy. Rovněž lze použít na vrásky a jako přísadu do koupele. Díky obsaženému čaji rooibos pomáhá i alergikům. Čarodějné mazání je ze sedmnácti bylin a Čaromast je ze šesti bylin. Oba výrobky zasíláme i na dobírku. 200 ml balení ve skle stojí 250,- a 160,- Kč. Prodávají se i přes internet. Hlavně však zde u nás. To, že jsou oba výrobky kvalitní, dokazují i desítky děkovných dopisů, které nám lidé posílají.

 

Zmínil jste se, že stanovujete diagnózu a harmonizujete čakry. Můžete nám k tomu něco říct?

Dělám všeobecnou diagnózu za pomocí virgule. Vlastně zjistím, který orgán je v pořádku a který nikoli. Dle toho míchám bylinné čaje, s kterými mám ty nejlepší zkušenosti. Čakry harmonizuji, pokud je třeba za pomocí tzv. dorge, jež pochází z Indie. Celý proces trvá včetně namíchání bylin cca 5 – 10 minut, takže se u nás není třeba objednávat. Platí se jen za bylinky a to dle váhy 40,- - 80,- Kč.

 

Jak jste se k této činnosti vlastně dostal?

Tak jednak jsem to měl v sobě  již z minulých životů a vnímal jsem to už od dětství. Od dvaadvaceti let jsem měl duchovního učitele pana Fryče, jež měl 32 žáků z celého Československa. Každého vedl individuálně a každý dělá něco jiného. Mě nabádal k léčení a říkal mi, že jednou ze mě bude dobrý léčitel. Já se zatím za léčitele příliš nepovažuji – spíše za bylinkáře. Léčitel musí být stoprocentní, nemůže mít žádných pochyb a musí léčit skutečně – opravdově. Nemůže si to jen myslet, jako si to ostatně myslí valná většina léčitelů, a ve skutečnosti spíše lidem škodí. Takže ačkoli léčím i rukama, činím tak málokomu a málokdy, neboť na to prostě ještě nejsem připraven.

 

Co Váš duchovní učitel?

To byl mistr – světec. Bohužel už opustil tento svět. Už za totality měl povoleno léčit lidi z tehdejšího západního Německa, neboť k němu jezdili vysocí představitelé totalitního režimu. Znal z duchovního nazírání minulost i budoucnost. Např. o listopadové revoluci nám říkal od r. 1985. Další změny, jako např. že v Čechách bude tropické počasí, že dojde k regulaci lidstva na planetě, že Češi jsou vyvoleným národem a Praha je a bude novým Jeruzalémem – duchovním centrem, nebo že až dojde k zániku tvoření na planetě zemi, tak bude další tvoření na Jupiteru, kde se už nyní připravují podmínky pro život, kde leží Atlantida a že bude brzy objevena, nám rovněž říkal. O tom všem připravuji knihu. Je to

vlastně souhrn všeho co nás náš učitel učil. Jsou tam popsány ještě nepopsané věci, jako např. vývoj tvoření ještě pře velkým třeskem, přímé mystické stesky, nebo vědecky dokázané minulé životy – reinkarnace. Budoucnost českého národa a naší planety.

Vědecky dokázané minulé životy?

Ano. Je tam popsán rozhovor s jedním lékařem – ateistou, který nejen že prozřel a pochopil, nýbrž i duchovní mluvu převedl do mluvy odborné – vědecké. A vědci to jsou vlastně samá čísla. Čísla používá např. i Kabala. Tudíž se dají veškeré duchovní věci vědecky dokázat a velmi brzy se tomu tak stane.

Jak dlouho se zabýváte léčitelstvím nebo bylinkářstvím?

Veřejně dělám diagnózu a čakry tři roky. Další deset let neveřejně. Pět let jsem se učil. Člověk se však učí celý život. Dalo by se říct, že mám 18 let praxe. Ve skutečnosti to je však praxe tisíci a tisíci letá. Neboť jsem už po 28 inkarnován a žil jsem již v Atlantidě. Ne že bych byl v každém životě léčitel, také jsem byl mágem nebo králem, ale i to v podstatě s léčením souvisí.

Co duchovní život a rodina? Ja to jde dohromady? A jste věřící?

U nás v Čechách by měl být každý mystik ženatý a mít děti. U nás nemeditujeme v jeskyních jako indičtí svatí, nýbrž při práci. Manželky nám pomáhají v tom abychom se příliš nevznášeli v oblacích, stáli pevně na zemi a byli trošku pro ten život použitelní. Mě moje manželka pomáhá nejen v duchovní oblasti, ale i v běžném životě. A to jak v rodinném tak i v obchodním. Domnívám se, že nebýt mé ženy, těžko bych mohl tuto „práci“ vykonávat. Pokud to jde tak také prodává v Léčivém domku. Máme však ročního syna, tak se o něj někdo z nás musí starat. A to je práce největší a také nejzáslužnější. A jestli jsem věřící? Řekl bych spíše vědící. Vím, že bůh existuje a vím co to bůh je. Bohužel to neví mnoho věřících. Nepotřebuji být věřící, neboť nejsem malověrný – v této oblasti nemám pochyb. Jinak se považuji spíše za duchovního člověka. Jsem prostě čaroděj a mystik.

Máte nějaký recept na život? Co se týče zdraví nebo duchovního života?

V podstatě velmi jednoduchý. Žijte v klidu, míru a lásce. Nikam se nehrňte, buďte právě tam kde jste a dělejte právě to, co děláte, neboť Vaše karma ví lépe než vy, co je třeba. Dělejte vše v souladu a bez násilí.

Rozhovor v Berounském deníku

ON-LINE ROZHOVOR s Ivanem Píšou

Rozhovor skončil: dnes 10:00

Ivan Píša je léčitel z Žebráku. Provozuje solnou jeskyni, čajovnu i obchod s výrobky vlastní výroby. Posílejte své dotazy do on-line rozhovoru ve čtvrtek 24. ledna 2003

 

Odpovězené otázky

Jméno:

Viktor   (Otázka vložena: dnes 9:49)

Otázka:

Ivane moc diky.V.

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:52)

Není zač.

Jméno:

Petra   (Otázka vložena: dnes 9:27)

Otázka:

Dobrý den, pane Píšo, chtěla bych se zeptat, kdy jste se vůbec začal zabývat léčitelstvím. Začal jste se o to jednoduše více zajímat a studovat bylinky a jejich účinky, nebo jste v sobě objevil nějaké zvláštní schopnosti? Děkuji za odpověď.

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:50)

V podstatě mám znalosti již z minulých životů, které ovšem tento život musím znovu oživit a objevovat. Na podobnou otázku jsem již odpovídal.

Jméno:

Jan   (Otázka vložena: dnes 9:26)

Otázka:

Já tomu teda nevěřím, přesvědčíte mě o opaku. Šarlatánství má asi zelenou co?

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:48)

Ano, šarlatánství má zelenou, neboť před revolucí zde bylo dvanáct léčitelů a po revoluci je jich najednou 20 tisíc. Lidé skutečně musí mít v tomto chaos a najít léčitele je asi velký problém. Přesvědčit vás mohu jen tak, že ke mně příjdete. Chodí ke mně i nevěřící, kteří mi po měsíci potvrdí, že čaj, který jsem jim namíchal, pomohl.

Jméno:

Veronika   (Otázka vložena: dnes 9:25)

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli u Vás v Žebráce je možné příjít rovnou k Vám na poradu zdravotních problémů nebo se objednat? Děkuji

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:45)

Můžete přijít rovnou, v otevírací době, objednávat není třeba.

Jméno:

Petr   (Otázka vložena: dnes 9:21)

Otázka:

Dobrý den, většina členů naší rodiny má poruchy imunity. Trpí na afty, opary a jiné podobné potíže. Co by jste doporučil na posílení imunity? Za odpověď děkuji.

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:44)

Sníženou imunitu mají bohužel všichni. A to tak o třicet procent, což způsobuje už jen elektrosmog. Kdo má imunitu sníženou o víc jak třicet procent, projevuje se to na pokožce různými problémy. Na posílení imunity je dobrý třeba čaj Rooibos a jinak mohu namíchat bylinky na míru, jak jsem již odpověděl na minulé otázky, na každého působí něco jiného.

Jméno:

Martina   (Otázka vložena: dnes 9:19)

Otázka:

Dobrý den, manžel má již delší dobu problémy s bolestí lítek, domnívám se, že jeho bolesti a otoky způsobují žíly. Máte nějaký recept, jak mu pomoci? Děkuji za odpověď.

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:41)

Určitě, je jen třeba zjistit příčinu, která může být například v ledvinách, játrech či ve střevech. Nejlepší by bylo, kdyby mne osobně navštívil a já mu namíchám čaj na míru.

Jméno:

Iva   (Otázka vložena: dnes 9:14)

Otázka:

Jak jste zjistil že můžete provozovat léčitelství?

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:38)

Zjistil jsem to asi ve čtvrté třídě. V mých dvaceti letech si mne vybral můj duchovní učitel, který měl 32 žáků z tehdejšího Československa. Každého z nás poté vedl jinou cestou a mě směroval k bylinkám a léčení. Než jsem začal tuto moji činnost provozovat veřejně, ještě patnáct let jsem ji "zkoušel" na mých příbuzných a známých. Ani dnes si nejsem zcela ničím jist, neustále se učím.

Jméno:

Nepodepsána   (Otázka vložena: dnes 8:55)

Otázka:

Mohu se zeptat jestli děláte také reiky a případně co tomu cvičení říkáte?

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:34)

Příznivcem reiki nejsem, nicméně ho vlastně dělám a to tím, že harmonizuji čakry v těle. Rozdíl jest v tom, že já to činím zdarma, kdežto reiki je postaveno na letadlovém způsobu prodeje, a to ne levného. Nevěřím též tomu, že za víkend se může někdo naučit pracovat s energiemi v těle. Já sám pracuji se 7 209 základními energiemi a neustále se učím, neboť v lidském těle je energií daleko více a nejen 72, které jsou známy z východního učení. Sám jsem se setkal s mnoha lidmi, kteří za sebou měli první nebo druhý stupeň reiki a své energie měli rozházené daleko víc, než kdyby reiki nedělali.

Jméno:

Nepodepsána   (Otázka vložena: dnes 8:55)

Otázka:

Dobrý den, zajímalo by mě jestli mohou Vámi namíchané byliny pít i děti, myslím, že by náš 9 letý syn bylinky potřeboval, má dost často problémy s močovým měchýřem, ale urologický čaj do něj nedostanu. Děláte čaje i pro děti tak, aby je dokázali vypít?

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:29)

Ano, byliny nejen dětem, ale i dospělím ochucuji tak, aby se daly pít. Děti můžou pít bylinky prakticky od půli roka, nicméně musím vědět, kolik dítěti je, abych podle toho mohl byliny namíchat.

Jméno:

Nepodepsána   (Otázka vložena: dnes 8:54)

Otázka:

Můžete nám pane Píša poradit, jaká mast by byla dobrá na bolesti kloubů? A zda nám pomůže určitě, jestli jsou vaše masti vyráběné také pro každého zákazníka na míru nebo jestli jsou nečím ojedinělé, nebo jestli jsou přírodního charakteru a mají atesty? Již jsme zakoupili mnoho druhů mastí od různých firem a žádná nám nepomohla a nemáme již k mastím ani z lékáren důvěru.

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:26)

Všechny masti jsou pochopitelně testované, vyráběné jsou dle mých receptur. Dalo by se říci i duchovních, neboť tyto receptury jsem přijal duchovní cestou od mého již zemřelého duchovního učitele. Na klouby máme univerzální kloubní, bolestík a v neposlední řadě cannabis. Všechny masti jsou zcela přírodní, základem je kokosový tuk lisovaný za studena a přímá macerace bylin.

Jméno:

Pavla   (Otázka vložena: dnes 8:53)

Otázka:

Můžete nám říci, jakou formou se máme k vám objednat, abyste nám namíchal bylinný čaj? Slyšela jsem, že si za diagnózu neberete vůbec žádné peníze, to se v dnešním světě u málokoho vidí. Bylijsmes manželem také u nějakého jiného léčitele a platili jsme už jen za to že jsme tam vešli 500,- Kč a za každou jeho léčbu další peníze. U Vás to chodí jak? Prý stanovíte diagnózu a namícháte bylinky pro každého podle potřeb a kolik to tedy vše stojí?

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:22)

Objednávat není třeba, záležitost stanovení všeobecné diagnózy a namíchání bylin trvá přibližně 5 minut. Peníze účtuji pouze za bylinky a to dle váhy asi 50 korun.Bylinky míchám dle základní diagnózy, ale hlavně dle intuice. Naboť na každého nefunguje stejný čaj, každý musí mít trochu jiný. Vše funguje na základě energetického kruhu a harmonizace energií v těle.

Jméno:

Staňková   (Otázka vložena: dnes 8:53)

Otázka:

Dobrý den pane Píša, musím vám říct, že tak krásnou solnou jeskyni jako máte vy v Žebráce - jsem ještě neviděla, a to jsme s rodinou byli již minimálně v 6. Opravdu se Vám to moc povedlo a přeji Vám mnoho slušných návštěvníků. Mimochodem po 3 návštěvách u Vás náš syn nemá problémy s astmatem, kvůli kterému nemohl v noci vůbec spát. Určitě Vám zůstaneme věrní a brzo se k Vám chystám i na bylinné čaje, na které slyším samou chválu. Díky Staňková

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:18)

Též děkuji.

Jméno:

Zdena   (Otázka vložena: dnes 8:47)

Otázka:

Můžete mi řict, jak to všechno zvládáte? Takových aktivit a vše pro lidi, myslíte, že je to vděčná práce, dělat něco pro lidi a vy to děláte vše zadarmo, jiní léčitelé si berou za všechno peníze a o duchovnu nemluvě, řeknou blbosti a lidé za to platí, to u vás je to jiné, moc ráda k vám chodim vždy mi pomůžete a vaše byliny se nedají srovnat s ničim jinym.

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:17)

Máte pravdu, ale zvládám to především díky mojí ženě, která mi dost pomáhá a umožňuje dělat to, co dělám. Vděčná práce to moc není, ale každá pochvala potěší a potvrdí to, proč to dělám.

Jméno:

Petr   (Otázka vložena: dnes 8:41)

Otázka:

Můžu se zeptat, co je pravdy na tom, že máte solnou jeskyni, která nemá v ČR obdoby? Je opravdu tak úžasná? Můžete nám říct, jakou formou je možné se k vám dostavit a jaká je otevírací doba vaší jeskyně?

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:15)

90 procent solných jeskyní v naší republice je vystavena z polské soli. My máme sůl himalájskou, kterou jsme si nechali dovézt přímo z Pákistánu a jeskyni jsme si stavěli sami podle našich představ za odborného dozoru. Jelikož ostatní jeskyně jsou stavěny na klíč, jsou si proto velice podobné, ta naše je originální. Zbytek najdete na našich webových stránkách.

Jméno:

Nada   (Otázka vložena: dnes 8:38)

Otázka:

můžu se vás zeptat zda nemáte nějakou mast na ekzémy, vím, že je ekzémů velká řada, některé nejdou léčit, ale vy prý vyrábíte masti, které mají výborné účinky, kam se podivám, všude se o vás mluví, kvůli diagnostice, solné jeskyni a i kvůli mastím. Samá chvála. Můžete mi říci, jestli se dají masti koupit i v jiných obchodech, nebo jen u vás. díky

Odpověď:   (Odpověď vložena: dnes 9:12)

Pakliže jste u okolí Žebráku, nejblíže se dají koupit u nás v čajovně. Jinak do ostatních obchodů je dodávám, můžete se podívat na naše internetové stránky, kde najdete seznám výrobků. Mazi nimi jsou i masti na různé druhy ekzémů. Některé opravdu léčit nejdou, ale jdou zmírnit jejich následky.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky

Licence Creative Commons
http://www.lecivydomek.cz/carodej, jejímž autorem je Ivan Píša, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Unported .