KARMA

KARMA

Jelikož se množí dotazy ohledně karmy, pokusím se Vám zde trochu vysvětlit, co to je karma, co nám ovlivňuje a jak ji eliminovat, či změnit.

Karma – tedy soubor událostí příčin a následků - se dotýká každého jednotlivce. Jednoduše řečeno – to , co každým svým činem tvoříme a děláme nám vrátí adekvátní odměnu těchto činů. Karma je velmi individuální záležitostí a je jen na každém jednotlivci, jak si se svou karmou zachází.

Pro jednodušší příklad si karmu můžeme představit jako hypotéku, dluh. Každý tedy máme naším zrozením do fyzického těla dluh vůči sobě a je třeba ho splácet. Splácení je velmi jednoduché. Každý den, každou hodinu i minutu máme šanci splatit kousek své vlastní karmy. A to dobrým činem, vlídným slovem, pomoci druhým… I obyčejná pomoc s dětmi, či rodiči, či obyčejné domácí práce, nám kousíček ukrajují z naší karmy.

Dalo by se říci, že průměrná délka karmy lidského jedince činí kolem 100let. Většina z nás ji má tedy na více životů a tedy si ji neseme již z minulého života, či z minulých životů.

A teď jak karma funguje. Naše vlastní konání nám ukládá otisk do našeho vědomí. Toto naše vědomí je poté těmito našimi činy směrováno k dalším činům. Karma je tedy pouze v našem vědomí!!! Karma není v našich duších. I ta nejčernější duše nemá žádnou karmu, neboť duše jsou si rovny a jsou všechny stejně čisté a původní. Zkrze však dualitu našeho konání nám duše vysílá informace do našeho vědomí a naše vědomí do naší duše a tím určuje naši cestu dalším životem. Příklad duše, jež ve svém životě napáchala mnoho zlého je prostý. Po smrti prochází Bardem(peklem), které jeho duši před dalším zrozením očistí. Po opětovném zrození je jeho duše čistá , ovšem nese otisk vlastní karmy ve svém vědomí. Kdyby dokázala změnit své vědomí a konala dobré činy, pak by si svou karmu smazala. Jelikož to však mnozí nedokážou, pak je jejich vlastní vědomí opět přivede na scestí. Zde ještě podotknu, že otisk vědomí je úzce spjat s genetickými informacemi a DNA, proto je pro někoho těžší(ne však nemožné) svoje vědomí změnit.

Změnit naši karmu k dobrému je možné tedy i pouhou změnou našeho vědomí. K tomu Vám ovšem nepomůže nikdo druhý. Vaše vědomí je jen Vaše a každý zásah zvenčí jen prohloubí Vaši neznalost Vašeho vědomí a tím zamotá i Vaší další cestu.

Jelikož naše vlastní karma nám vymezuje prostor v našem vědomí, tím nám tedy v našem životě předkládá i různé možnosti naší cesty a to včetně různých situací ať už pozitivních, či negativních. Máme-li v našem životě samé negativní faktory, můžeme si být jisti, že nám je předkládá naše vlastní vědomí v podobě naší vlastní karmy a to právě k tomu, abychom buďto své vědomí změnili, nebo abychom si strasti a útrapy prožili a odžili a tím splatili část naší karmy.

Věřte, že karma je v pohybu stejně tak, jako cokoli v tomto vesmíru. Pak tedy dokážeme-li za den učinit 10 dobrých drobných skutků a zároveň 5 nedobrých, naše karma se nám nezkrátí o 10 skutků, ale pouze o pět. Pochopitelně, že se rozlišují velké a malé skutky, ale 1000malých skutků plně nahradí jeden skutek obrovský. Není tedy třeba se bláhově upínat na nějaké velké pomoci lidstvu. Není ani třeba se bláhově domnívat, že nám naší karmu někdo sejme, očistí, či převezme za nás. Tím nám zbytečně uniká možnost si naší karmu krátit běžnými a prostými činy.

Karma v podstatě nejde druhým převzít, neboť jednat to dokáže opravdu pár lidí na světě ( Sai Baba, Babaji, Yogananda, Šrí Yuktešvar a pár lidí v Evropě a pár v Americe) a jednak není opodstatnění pro takový čin, neboť by to takového jednotlivce postavilo mimo kolej vlastního života. Musím zde podotknout, že pár lidem byla jejich karma sejmuta a akumulována na pouhých 14dní. To znamená , že vše, co učiní se jim do 14dní vrátí a zůročí. Také musím podotknout , že to jsou ovšem osoby, kteří zde na Zemi mají velké úkoly pro pomoc lidstvu. Nikomu jinému nelze karmu sejmout ani očistit. A jestli se jedinci domnívají, že to dokáže a udělá za úplatu každý, kdo to nabízí, pak jsou opravdu bláhoví.

Rozumějte Vaše vlastní karma je pro Váš život nutná a nezbytná, jinak by byl Váš život neplodný, marný a zbytečný.

A poslední věc. Naše karmy se též ovlivňují vzájemně. Tedy každý s kým jsme v kontaktu, s kým žijeme, s kým se stýkáme nám ovlivňuje naší karmu. Dokonce i člověk, kterého potkáme jedinkrát v životě a více již nikdy, nám naši karmu ovlivnil. Dokonce i já ovlivňuji karmu každému s kým se setkám, i každému, kdo čte tyto řádky. Nedělám to však vědomě, je to automatická reakce vesmírných energií. Dokonce i každý z Vás ovlivňuje karmu tomu, s kým je v kontaktu . Ve svých životech by jsme se tedy neměli vyhýbat ničemu. Podstatné je však řádné rozlišování dané situace na pozitivum a negativum.

Závěrem tedy každému kdo chce ovlivnit svou vlastní karmu doporučuji toto: Žijte, radujete se, přijímejte, dávejte, naslouchejte,pomájete. Ve svém srdci noste pouze Mír,Klid,Pravdu  a Lásku, která dokáže vyzařovat daleko do Vašeho okolí a tím měnit i vědomí nejen Vaše, ale i druhých. Každý máme naší karmu plně ve svých rukou, přesněji řečeno plně ve svém vědomí a každý si ji můžeme vylepšit, či dokonce zcela vyrovnat a smazat tak dluh vůči sobě i vůči Bohu.  Jinak také ovšem platí: Buďte přesně tam na tom místě, kde jste a konejte to, co konáte, neboť Vaše karma ví lépe než Vy, co máte dělat. Děkuji Čaroděj

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky

Licence Creative Commons
http://www.lecivydomek.cz/carodej, jejímž autorem je Ivan Píša, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Unported .